Jawline (Çene Hattı) Dolgusu

“JawLine” çenenin yan konturunu tarif etmek için kullanılan bir terimdir

Jaw=Çene

Line=Hat, Çizgi

Jawline= Çene hattı

Güzel bir çene konturunun temel bileşenleri;

  • Güçlü ve belirgin bir çene yan açısı,
  • Tam yerinde ve belirgin bir çene ucu,
  • Bu iki çıkıntı arasında kesintisiz, belirgin ve boyundan ayrışan bir çene hattı

Jawline dolgusu çene konturunun dolgu maddelerinin enjeksiyonu yoluyla estetik amaçlı olarak değiştirilmesidir. Özünde bir kamuflaj işlemidir. Jawline dolgusu ile çene konturu geçici olarak değiştirilebilir veya çene konturundaki asimetriler bu yöntemle geçici olarak kamufle edilebilir.

 

Jawline dolgusu nasıl yapılır?

Jawline dolgusu göreceli olarak diğer bölgelere göre yüksek hacimde dolgu materyalinin çene konturu boyunca enjekte edilmesini gerektirir.  Örneğin dudak dolgusunda 1-2 mililitre yeterliyken daha geniş bir alanda çalıştığımızdan çene konturunu değiştirmek için ortalama 3-6 cc dolgu kullanmak gerekecektir. Hasta konforu ve güvenliği açısından jawline dolgusunu steril klinik şartlarında lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika kadar sürüyor. Takiben önce çene yan açısı ve ihtiyaca göre çene ucu dolgu uygulaması yapılıyor, daha sonra aralarındaki hattı dolgu ile geliştiriyoruz. Uygulamada dokunun içinde kayan ve damar/sinir yapılarına zarar vermeyen esnek kanüller kullanıyoruz.

 

Jawline dolgusu için hangi materyaller kullanılıyor?

Jawline dolgusu için en sık kullandığımız madde Hyalüronik Asit (HA) dolguları cilt için tasarlanmış dermal dolgulardır.

 

Jawline dolgu uygulaması kimler için uygundur?

Jawline dolgusu için en iyi adaylar çene kemiğinde hafif düzeyde gelişim geriliği olan ancak diş diziliminin normal olduğu 40 yaş altı ve sağlıklı bireylerdir.  Jawline dolgusu uygulanırken çene köşesinin fazla belirginleştirilmesi maskülen bir ifade katabileceğinden özellikle kadınlarda aşırı uygulamalardan kaçınmak gerekir. 

Jawline dolgusu sonrasında işe ve sosyal hayata dönüş süreci nasıldır?

Uygulama sonrası birkaç gün süren ödem ve hafif morluk gelişebilir. İşlemden sonra hastalarımız günlük normal rutin aktivite ve işlerine dönebilirler, ancak sporsal aktivitelere birkaç gün ara vermek gerekir.


Estetik Dermatoloji

İletişim Bilgileri

Adres

Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selçuk Apt. 397/1 B blok D:17
Şaşkınbakkal, Kadıköy / İstanbul

Bir "TIK" Yakındayız