Burun Dolgusu

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu özellikle burunun ameliyat gerektirmeyen hafif deformitelerinde veya ameliyattan çekinen hastalarımızda uyguladığımız pratik ve etkili bir tedavi prosedürüdür.

 

Burun dolgusu hangi durumlarda yapılır?

Burun dolgusu uygun kişilerde burun sırtındaki düzensizlikleri, burun ucu düşüklüğünü giderme ve burnu kaldırmada, ayrıca burun ameliyatına bağlı çöküklük ve deformite gibi komplikasyonların giderilmesinde sıklıkla kullanılır.

 

Burun dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun dolgusu lokal anestezi altında 15-20 dakikada yapılan pratik bir işlemdir. Kanül dediğimiz iğne olmayan ucu künt bir aparatla yapıldığından morluk, kanama vs olmaz. İşlem yapılır yapılmaz gözle görülür bir netice elde edilir.

 

Burun dolgusu burnu daha şiş ve büyük gösterir mi, yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Burun dolgusu öncesi burun önden ve profilden değerlendirilir, ihtiyaç olan bölgeler fotoğraflanarak net bir şekilde belirlenir. Bu planlamaya göre işlemi gerçekleştirdiğimizden burun olduğundan büyük ve şiş görünmez. İşlem mutlaka  konusunda deneyimli bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Uygun olmayan miktarda ve içerikli dolguların yapılması damar komplikasyonuna bağlı burun derisinde kalıcı kızarıklıktan nekroz dediğimiz cilt dokusunun hasarına giden komplikasyonlara yol açabilir.

 

Burun dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Dolgunun kalıcılığı ortalama 12-18 ay kadardır, ilave dozlarla birlikte kalıcılık artar.


Estetik Dermatoloji

İletişim Bilgileri

Adres

Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selçuk Apt. 397/1 B blok D:17
Şaşkınbakkal, Kadıköy / İstanbul

Bir "TIK" Yakındayız