Dudak Dolgusu

Dudak yüzümüzdeki en önemli estetik unsurlardan birisidir. Dudak yapısı ve hatları kişiye özeldir ve işlem yaparken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Dudak dolgusunda hangi tür dolgu maddeleri kullanılır?

Dudağa en uygun dolgu maddesi hyalüronik asitli dolgulardır. Hyalüronik asit yüksek su tutma kapasitesi ve nemlendirme özelliğine sahiptir. Son yıllarda yeni teknoloji dinamik dolgularla daha doğal ve kalıcı sonuçlar elde etmekteyiz.

 

Dudak dolgusunda estetiği belirleyen en önemli unsurlar nelerdir?

Dudak dolgusu uygularken temel prensibim üst ve alt dudak arasındaki altın orana bağlı kalmaktır. Bununla birlikte dolgu kas içine değil dudağa rengini veren pembe kısmın altına bırakılmalıdır. Böylece ördekvari dudak görünümü oluşturmadan doğal ve estetik bir dudağa sahip olabilirsiniz.

 

İşlem ağrılı mıdır?

Uygulama öncesi lokal anestezi kremle 10-15 dk’lık bir anestezi işlemin konforlu geçmesi açısından yeterli olmaktadır.

 

Dudak dolgusu işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dolgu yapıldıktan sonra 1-2 gün süresince hafif bir ödem olabilmektedir. Bu nedenle işlem sonrası birkaç saat süreyle çok soğuk ve sıcak gıdalar tüketilmemelidir. Ayrıca morluk riski nedeniyle 1 gün boyunca alkol, anti enflamatuar ağrı kesici kullanımından kaçınmak gerekir.

 

Dudak dolgusunda en fazla kaç cc dolgu uygulanabilir, kalıcılığı ne kadardır?

Dudak dolgusunda normal hacimli bir dudakta 1 cc yeterli olabilirken, ince dudaklarda 2 veya 3 cc uygulamak gerekebilir. Ancak tüm dozu 1 seansta değil, 3 ile 4 hafta sonra 2. dozu uygulamak sağlıklı olandır. Dudak hareketli bir yapı olduğundan ilk dolgularda kalıcılık ortalama 4-8 aydır, ilave dozlarla kalıcılık süresi artar.


Estetik Dermatoloji

İletişim Bilgileri

Adres

Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selçuk Apt. 397/1 B blok D:17
Şaşkınbakkal, Kadıköy / İstanbul

Bir "TIK" Yakındayız