Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Gözaltı ışık dolgusu Genetik,yapısal  ya da  yaşlanma etkisiyle meydana gelen gözaltı çöküklüğü ve mor halkaların  ortadan kaldırılması amacıyla kullanılan, bir tedavi yöntemidir. Gözaltı ışık dolgusu, hyaluronik asit içerikli bir dolgu maddesidir. Bu dolgu maddesi göz çevresinin yapısına uygun kıvam ve yumuşaklıkta bir jel formundadır. Cildin nemini ve elastikiyetini arttırır, problemli alanda hafif bir hacım artışı sağlar ve daha parlak bir görünüm oluşmasına sebep olur.

 

Göz altı ışık dolgusu uygulamasının  amacı nedir?

Genelikle otuzlu yaşlardan itibaren göz ve göz çevresi sorunları özellikle kadınlarda estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Yaşa ve genetik faktörlere bağlı kemik ve deri altı yağ tabakasında incelme, beraberinde uyku düzensizliği, yorgunluk, alkol, sigara kullanımı, hormonel değişiklikler ve düzensiz yaşam biçimi gibi birçok etken gözaltlarında çökme, morumsu renk değişikliği ve beraberinde torbalanmaya yol açabilmektedir. İşte tam bu sebeple göz altı ışık dolgusunu uygulamaktayız. Burada amaç dolgu maddesinin verdiği hacim etkisiyle gözaltı çöküklüğünü azaltmak bunun yanında  ince kırışıklıkları düzelterek, çok daha genç ve pürüzsüz bir cilt yaratmaktır. Aynı zamanda ışık dolgusu içerdiği aktif maddeler sayesinde göz altında morluk ve pigmentasyonu azaltmada da rol oynar.

 

Gözaltı ışık dolgusu hangi hasta profiline uygundur?

Göz altı ışık dolgusu  hafif morluk, çökme, kahverengi halkalanma, kırışıklık şikayetleri olan 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

 

Gözaltı ışık dolgusu  kimlere yapılmaz?

Gözaltı ışık dolgusu  hamileler ve emzirenlere  önerilmez. Aktif otoimmün hastalığı ve dolgu maddesine aşırı duyarlılığı olan kişiler bu işlem için uygun değillerdir.

 

Gözaltı Işık dolgusunun içeriği nedir?

Gözaltı ışık dolgusunun  en önemli özelliği  göz altı dokusuyla uyumlu hazırlanması ve içeriğinde hyaluronik asit yanında ,morlukların  açılmasını sağlayan ve cildi yenileyen  amino asitler, antioksidan ve vitaminledir.. Güçlü nem verme özelliği olan  hyaluronik asit, cildin nem ve elastikiyetini artırarak, deriyi sıkılaştırır  ve  kırışıklıkların azalmasını ve cildin canlanmasını sağlar.

 

Göz altı ışık dolgusunda etkinlik süresi nedir?

Göz altı ışık dolgusunda etkinlik ortalama 12 aydır, ancak kişiye bağlı olarak bu süre uzayabilir.

 

Göz altı dolgusundan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Göz altı dolgu uygulamasından  sonra hafif br kızarıklık ve renk değişimi  olabilir. Bu kızarıklık bir kaç saatte geçmektedir.

Tedavi sonrasında buz uygulaması yapılması morluk ve şişlik gelişimini azaltır.

Tedavi sonrası ilk 24 saat sıcak su banyosu yapılmamalı, ağır spor ve egzersizden kaçınılmalıdır.


Estetik Dermatoloji

İletişim Bilgileri

Adres

Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selçuk Apt. 397/1 B blok D:17
Şaşkınbakkal, Kadıköy / İstanbul

Bir "TIK" Yakındayız