Buz Lazer | Soprano ICE Platinum

Lazer Epilasyon

Tıpta 40 yıla yakındır güvenli bir şekilde kullanılan lazer, dermatoloji alanında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Lazerin ürettiği ışık belirli bir dalga boyunda, deriye zarar vermeden kıl kökünü ulaşır. Lazer epilasyonda hedef hücre kıl kökünde yer alan melanindir.

 

Lazer epilasyoda kullanılan lazer sistemleri nelerdir?

  • Alexandrite 755 nanometre
  • Diode 800-810 nanometre
  • Nd YAG 1064 nanometre

IPL lazerden farklı değişik dalga boylarını kapsayan bir ışık sistemidir.

 

Hangi lazer epilasyon sistemini tercih etmekteyim?

Kliniğimde son teknoloji Buz Lazer™ Platinum cihazını kullanmaktayım. Buz Lazer™ Platinum 3 farklı lazer dalga boyunu tek bir tedavi başlığında birleştiren bir ütüleme lazer sistemidir. Günümüzün en gelişmiş ve en kapsamlı lazer epilasyon uygulamalarından birisidir. 3 farklı lazer dalga boyunun her biri kılın yapısındaki farklı bir anatomik yapıyı ve farklı doku derinliklerini hedefler;

755 nm Alexandrite kıla rengini veren melanin tarafından en çok emilen dalga boyudur. Açık renkli ciltlerde ve koyu renkli kıllarda oldukça etkilidir.

810 nm Diode dalga boyu orta seviyede melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde güvenle epilasyon yapılabilmesini sağlar.

1064 nm Nd:YAG dalga boyu düşük melanin emilimi ile çok koyu renkli ciltler ve bronz tenler için idealdir. 1064 nm kıl folikülüne en derin nüfus edebilen dalga boyudur. Bu da sırt ve kasık bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

 

Buz Lazer Platinum lazer epilasyon uygulamasının avantajları nelerdir?

Buz Lazer Platinum™, 2X1 cm’lik geniş uygulama başlığı ile hızlı uygulamaya olanak tanır, tedavi süresini yarı yarıya kısaltır. Cildi -3°C’ye kadar soğutan buz başlık ile ağrısız ve son derece konforlu bir epilasyon sunar. İçerdiği 3 dalga boyu sayesinde bronz tende ve yazın güvenle uygulanabileceği gibi, ince ve normalden daha açık renkli tüylerde (açık sarı ve beyaz hariç) de etkilidir.

 

Buz Lazer uygulamasında uygulanan alanlarda tüyler tamamen biter mi?

Buz lazer epilasyon uygulaması sonrası pek çok hastamızda kıllarda %70-90 oranında azalma olur. Kalan tüylerin renkleri açılır, incelir ve yoğunluğu azalır. Tüylerin tamamen bitmesi beklenmemelidir.  Hastanın cinsiyeti, yaşı, tüy yapısı ve hormonal faktörlere bağlı tedaviye yanıt süreleri değişebilir. Hastalarımızın etkin bir netice için minimum 9-12 ay tedaviye devam etmesi gerekmektedir. Son dönemde sosyal medyada reklam adı altında sıkça gördüğümüz ‘’bitme garantili lazer epilasyon’’ şeklindeki ifadelerin bilimselliğin dışında satış amaçlı olduğunu belirtmek gerekir.


Lazer Uygulamaları

İletişim Bilgileri

Adres

Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selçuk Apt. 397/1 B blok D:17
Şaşkınbakkal, Kadıköy / İstanbul

Bir "TIK" Yakındayız